Kimyasal koruma

Kimyasal tehlikeler kimya endüstrisi ile sınırlı değildir. Çeşitli sektörlerdeki bir çok insan, agresif ürünleri az veya çok kullanırken kimyasal risklerle karşılaşırlar (yağlar, asitler, çözücüler, vb). Halen 100.000 den fazla kimyasal madde özel CAS numaraları ile sınıflandırılmıştır ve tanımlanabilir. Adım 1 Karşılaşılabilecek tehlikeli durumların çeşitliliğini göz önüne alarak, Mapa Professionnel; yapısı gereği aynı kimyasal ürünle ilgili farklı davranış sergileyecek polimerler kullanılarak tasarlanan, geniş bir eldiven ürün yelpazesi sunar.


Sürekli güncellenen veri tabanımıza başvurun ve kimyasaldayanıklılık tablosunu indirin.

İhtiyaçlarınıza en uygun eldiveni seçin:

İşlediğiniz maddenin hangi kimyasal ürün ailesine girdiğini belirleyin. Bu konuda kimyasal madde üreticisinin vermiş olduğu malzeme güvenlik veri sayfalarına baklabilirsiniz. (maddenin ana bileşeni doğru ürün ailesini gösterecektir).
Uygulamanız için en uygun koruyucu malzemeyi belirleyin.

Bunları biliyor muydunuz?

Koruma amaçlı eldivenlerin üretiminde kullanılan plastiklerin ve elastormerlerin performans seviyesini ortaya koymak için, malzemelerin farklı kimyevi ürünlere maruz kaldıklarında sergiledikleri davranışları belirleyen bazı testler yapılmaktadır. Testlerde şunlar ölçülür:

Belli bir kimyasal ürünün nüfuz süresi - bir kimyasalın eldivene moleküler düzeyde nüfuz etmesi için gereken süre. bazı durumlarda eldivende görünür bir bozulma/aşınma olmayabilir.

Kimyasal ürünle temas eden bir eldivenin Bozulma Endeksi, fiziksel özelliklerinde meydana gelen değişimle ifade edilir (yumuşama, sertleşme vs.).

MAPA Professionnel, farklı eldiven gruplarının nispi performansını belirlerken bu tür farklı parametreleri dikkate alır ve en iyi seçimi yapabilmenize yardımcı olur.