DMF

Dimetilformamit (veya DMF) kimya sanayindeki birçok uygulamada kullanılan bir solventir. DMF aynı zamanda poluüreten ve derivatiflerinden yapılan eldivenlerin imalat prosesinde de kullanılır. DMF bir kimyasal olup kullanım sırasında solunabilir veya deriden emilebilir. Soluma ve deri teması ile zararlı olarak sınıflandırılır. Uzun süre ve tekrarlı olarak maruz kalındığında DMF nin karaciğer üzerinde etkileri olabilir. Mesleki maruz kalma sınırları çeşitli ülkelerde tanımlanmıştır ve bu sınırlar poliüretan MAPA eldivenlerinin uyması gereken havadaki azami konsantrasyonu belirler.

DMF’ye maruz kalma riskini ortadan kaldırmak için MAPA bir dizi nitril eldiven ile (Ultrane 553, Ultrane 562, Krynit 563, Krynit 582, ve) su bazlı poliüretan eldiven sunmaktadır (Ultrane 595: bu eldiven DMF solventi yerine su koyarak üretilir).


Geri

İletişim

Ürünlerimiz hakkında bize ticari bir soru sormak veya eldivenlerimiz ve bunların kullanımı hakkında daha fazla teknik bilgi almak isterseniz, lütfen aşağıda önerilen formlardan birini doldurun.