Performans

Performans seviyesi ne kadar yüksekse, eldiven de cismin sertliği ve uygulanan basınç gibi birleşik etkilere karşı daha iyi direnç gösterir.

Standart koruma

Maruziyetin küçük kesiklere neden olabileceği durumlar. (örneğin dolgular, kırık cam, mukavva, küçük mekanik parçalar vs. gibi hafif kesici nesnelerin tekrarlanan işlenmeleri) Keskin nesnenin aniden harekete geçme riski yoktur. (EN 388 önerilen seviye 3).

Yüksek performanslı koruma

Maruziyetin ağır yaralanmaya (kalıcı engellilikle sonuçlanabilecek) neden olabileceği durumlar. (haddeleme şeritleri, büyük parçalar ve metal levhalar gibi ağır kesici cisimlerin (el başına 1,5 kg'dan ağır) kullanılması gibi.) Söz konusu çalışma kuvvet gerektiriyorsa ve sabit kesici cismin aniden harekete geçmesi olasılığı varsa. (EN 388'e göre önerilen seviye 5, ISO 13997'ye göre ortaya çıkan sonuç 15 N'den fazla (yaklaşık 1,5 kg)).

 

Unutmayin

Kesmeye karşı koruma eldivenlerinin takılması eksiksiz koruma sağlamaz (örneğin motorla çalışan keskin cisimlere karşı). Ayrıca, EN 388 ve ISO 13997 test sonuçları sadece gösterge niteliğindeki ortalama sonuçlar verir, söz konusu çalışma ortamına en uygun koruma seviyesine sahip eldivenin seçilmesinde ortamın koşulları değerlendirilmelidir..

Detaylı bilgi için Teknik Servis departmanımıza başvurabilirsiniz.