Doğal lateks

Doğal lateks mükemmel esneklik ve elastikiyet sunar. Doğal lateksten imal edilmiş eldivenler elin şekline uyar ve kullanıcının rahatını ve parmak hareket yeteneğini arttırır.

Bu polimer en düşük kalınlıkta bile iyi mekanik performans sunar. Özellikle yırtılmaya ve parçalanmaya karşı dirençlidir ve çeşitli asitlere, alkalilere, alkollere ve ketonlara karşı dirençlidir.

Soğuk ortamlarda esnek kalma avantajı vardır.

Not: Bazı nadir hallerde doğal latekste bulunan proteinler alerjik reaksiyona sebep olabilirler. Bu durumda hassas kullanıcılar için nitril veya neopren eldiven gibi sentetik malzeme kullanılmasını tavsiye ederiz.

Doğal lateksin petrol, gres, petrol ürünleri, güçlü oksitleyiciler ile aromatik veya klorürlü solventler ile temas edecek şekilde kullanılması tavsiye edilmez. Doğal lateksin özellikleri uzun süre ışığa UV ye ve ozona maruz kaldığında bozulabilir.


Geri

İletişim

Ürünlerimiz hakkında bize ticari bir soru sormak veya eldivenlerimiz ve bunların kullanımı hakkında daha fazla teknik bilgi almak isterseniz, lütfen aşağıda önerilen formlardan birini doldurun.