Neoprén

Neoprén je mimořádně poddajný a nabízí vysokou odolnost proti chemickému kontaktu. Jedná se o vynikající a víceúčelový polymer. Neoprén nabízí dobou chemickou odolnost proti kyselinám, zásadám, olejům, mazivům, alkoholům, ropným produktům, ketonům, alifatickým rozpouštědlům a řadě průmyslových plynů a výparů). Kromě toho je to poddajný materiál, který poskytuje obratnost a pohodlí.

Má výborné tepelné vlastnosti, kontaktní izolaci (teplo a chlad) a odolnost proti ohni (vhodné pro aplikace v blízkosti plamenů). Vykazuje také dobré stárnutí, neboť netrpí změnou fyzikálních vlastností po dlouhém vystavení světlu, ozónu či ultrafialovému záření atd.

Musíme však poukázat na to, že neoprén má špatné mechanické vlastnosti, když je silně namáhán v chemickém prostředí. V takových podmínkách se doporučuje silná rukavice s podšívkou, protože se tak zpevní mechanické vlastnosti rukavice a tím i její odolnost. Neoprén není vhodný k dlouhému kontaktu se silnými oxidačními kyselinami a aromatickými nebo chlorovanými rozpouštědly, které neoprén rychle poškozují.


Geri