Neopren

Kimyasal madde ile temasa karşı mükemmel direnci olan ve son derece esnek neopren mükemmel çok amaçlı bir polimerdir. Neopren asitlere, alkalilere, yağlara, grese, alkollere, petrol ürünlerine, ketonlara, alifatik solventlere ve muhtelif sanayi gaz ve buharlarına karşı mükemmel kimyasal direnç sunar. Ayrıca parmak hareketi ve komfor sağlayan esnek bir malzemedir.

Mükemmel termal özellikleri vardır. Soğuk veya sıcak izolasyon ve yangına direnç sağlar (alevlere yakın yerlerdeki uygulamalar için uygundur). Ayrıca ışığa, ozona, UV ye uzun süre maruz kalma sonucu bozulmadığı için kolay eskimez.

Diğer taraftan neoprenin kimyasal bir ortamda yük altına kaldığında zayıf mekanik özellikleri olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu gibi durumlarda, pamuk astarlı kalın bir eldiven tavsiye edilir. Bu şartlar eldivenin mekanik özelliklerini ve sağlamlığını takviye eder.  Neopren güçlü oksitleyiciler ile aromatik veya klorürlü solventlerle uzun süre temas için uygun değildir çünkü bunlar hızla neoprene zarar verirler.


Geri

İletişim

Ürünlerimiz hakkında bize ticari bir soru sormak veya eldivenlerimiz ve bunların kullanımı hakkında daha fazla teknik bilgi almak isterseniz, lütfen aşağıda önerilen formlardan birini doldurun.