Tek kullanımlık eldivenler, optimum hijyen için önemli bir koruma önlemi olarak profesyonel dünyada yaygın şekilde kullanılmaktadır. Kesilmeye veya delinmeye karşı koruma veya termal koruma sağlamasa da hızlı ve kolay bir koruma katmanına ihtiyaç duyan çalışanlar için önemlidir.

MAPA PROFESSIONAL bu serinin en son ürününü sunar: SOLO BLACK 935: çalışanların ellerini karşılaşılması muhtemel, potansiyel olarak güvenli olmayan veya beklenmeyen maddelere (gıdalar, artıklar, kirler) karşı koruyan tek kullanımlık siyah eldiven.

Nitril ve vinil malzemelerden imal edilen bu eldivenler ellerde optimum koruma sağlar. İnce ve esnektir ve parmak uçlarında yüksek bir hassasiyet sağlar. Ayrıca, optimum konfor ve hareket özgürlüğü sağlar ve çıkıntılı manşeti sayesinde kolayca giyilebilir.

Siyah renk, potansiyel olarak güvenli olmayan maddelerin fark edilmesine yardımcı olurken kirleri gizler. Ayrıca, eliniz ile çevredeki cisimleri birbirinden kolayca ayırt etmenizi sağlar.

Latekse karşı alerjisi olan kişiler için önerilen, lateks içermeyen eldivenler alerjik reaksiyonları azaltır.

Ayrıca, pudra içermez ve sağı da solu da aynıdır.

6 ile 9 arası bedenleri mevcuttur.

Diğerleri kadar önemli bir özelliği de, plastik malzemelere ilişkin Avrupa Yönetmeliği 1935/2004/EC ve 10/2011/EU Numaralı Komisyon Yönetmeliği uyarınca SOLO BLACK 935 eldivenlerin gıdalara temas için uyumlu ve yağlı gıdalar hariç her türlü gıdayla çalışılması için uygun olmasıdır.

Gıda uyumluluk çizelgesini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu çok amaçlı eldivenler örneğin gıda endüstrisi ve hizmetleri, otomotiv, nakliye, kozmetik, "kendin yap" projeleri, temizlik, inşaat da dâhil çok geniş bir görev ve meslek aralığı için idealdir!

MAPA PROFESSIONAL, tek kullanımlık eldivenlerin doğru şekilde çıkarılması konusunda sizi yönlendirecektir.

Şu kuralı daima aklınızda bulundurun: kendinizi kirli eldivenlerle kontamine etmemek için yalnızca eldiven eldivene ve ten tene temas etmelidir.

Eldiveni bilek alanında çimdikleyerek tutun ve cildinize dokunmamaya dikkate ederek çıkarın.

İçeriden dışarı doğru yavaşça yuvarlayın.

Eldivenli elinizin avcunda tutun.

Eldivensiz elinizin parmaklarını diğer eldivenin dışına temas ettirmeden eldivenin manşetinden içeri sokun.

Çekerek çıkarın.

Eldivenleri çıkardıktan sonra her ikisini de uygun bir atık konteynerine atın.

Ellerinizi doğru şekilde yıkayın veya dezenfekte edin.

Tek kullanımlık eldivenleri nasıl doğru şekilde kullanabileceğinizi bilmiyorsanız kendinizi istemeden tehlikeye atabilirsiniz.  Bu sizi güvende tutar ve her türlü çapraz kontaminasyona karşı korur.

Tek kullanımlık eldivenleri tekrar kullanmayın, sadece tek kullanımlıktır.

 

Daha fazla haber

Yeni Alto 405

Virüsler ve bakteriler tarafından çapraz kontaminasyonu sınırlayan benzersiz bir antimikrobiyal kimyasal geçirmez eldiven